Vídeo y texto en vivo | Copa Mundial de Rugby | África del Sur

Articol scris de tg sport
23.09.2023, 23:13

Partita Tindre Africa de Sud et Irlanda Se Dispute ACUM, In Direct Be DG Sport 3.

Culmea este că Africa del Sud e Irlanda nu s-au INtâlnit never the o Cupă Mondială, deși represent dua forțe ale rugbyului mondial și de cele mai auze Final.

En 2010, celebró la segunda nación en disputar 8 partidos de preparación directa, y tuve cinco de ellos entre los líderes sudafricanos. De ramadam că la ultimul, cel din noiemberbi 2022, a învins Irlanda, 19-16.

Mínimo 59: Sexton transformă o lovitura de pedeapsă ri îi iduce din nou IN agodan pe irlandezi. Scorul acum este de 10-8 pentru Irlanda.

Mínimo 51: Kolbe reușeste un esou, iar Africa de Sud conduce la tabla con un puntaje de 8-7.

Mínimo 41: ¡A INCEput repriza a doua!

Mínimo 40: ¡Basa! Irlanda măreste agoganul y conduce cu 7-3, după ce Sexton a resultado o transformare.

Mínimo 33: Hansen anotó un gol que llevó a Irlanda a África del Sur con un marcador de 5-3. Pentru sud-africani, Libbok a transformat or lovitură de pediapsă IN Minutul 7.

Al menos 1: ¡Una partita inseputada!

Equipos de loturile celor doua

África del Sur: Arendse, de Allende, de Klerk, du Toit, Etzebeth, Kitshoff, Kolbe, Kolisi, Kriel, Libbok, Malherbe, Mbonambi, Mostert, Wiese, Willemse

Reservar: Fourie, Klein, Enze, Nyacken, Reinach, Smith, Snyman, Van Stanten

Irlanda: Aki, Beirne, Furlong. Gibson-Park, Hanson, Keenan, Kelleher, Lowe, O’Mahony, Porter, Ringrose, Ryan, Sexton, Sweetman-Doris, van der Flier

Reservar: Pájaro, Pelham, Crowley, Henderson, Henshaw, Kilcoyne, Murray, Sheehan

Clase del Grupo B de la Copa Mundial de Rugby

Resultados del Grupa B de la Cupa Mondială de Rugby

Inglaterra – Chile 71-0

Inglaterra Esto, ca de cada vez la o Copa Mundial rugby, Una dintre protagonista, iar startul säue a fost unul care mantena eippa PE trullum spre fazele finale.

Astfel, 3-aa Grupei D de calificare, Anglia a won cu 71-0 în faça selecționatei din Chile and englezii au got al trême turn tin tod lastile atene tin tote lasti atene.

Por otro lado, Chile se inscribió en la treia INfrângere la rând de la Cupa Mondială de Rugby 2023, organizada por Francia.

Mínimo 80+1: ¡Final de Messi! Anglia se impune cu scorul de 71-0 în faça sud-Americanilor. En los 20 minutos finales, englezii o sukuk trei eseuri, Prin Arundell (minuto 70), Smith (minuto 78) y wi Willis (minuto 80). Al mismo tiempo, acetzia au mai punctat pe tabelă prin trei transformări, sucănite de Farrell (minutos 62, 78 y 80).

Mínimo 61: Anglia o conduce pe Chile cu scorul de 49-0, după eseurile suscitante de Dan (minuto 46) și Arundel (minutos 49 y 61). Además, pentru englezi, Farrell a mai succhit trei transformări (en el minuto 47 y 50).

Mínimo 40+1: ¡Basa! Anglia aumentó su ventaja sobre Chile y lidera la tabla 31-0, gracias a los goles de Rodd (minuto 36) y Smith (minuto 40). Además, Farrell logró dos transformaciones para English en Minitle 37 y 40+1.

Mínimo 30: Anglia o conduce cu scorul de 17-0 pe Chile, după eseurile succinite de Arundell (minutos 21 y 30) y Dan (minuto 25). De Aceminea, Farrell A Reusit o Transformare Bentru Englesi en Minidul 25.

Inglaterra: Arundel, Carr, Daly, Don, Farrell, Lawrence, Ludlam, Mullins, Martin, Rippons, Rodd, Sinclair, Smith, Vunipola, Willis

Reservar: Sessom, Earle, Ford, Marchant, Marler, Stuart, Walker, Youngs

Chile: Bohme, Titus, Eismann, Escobar, Fernández, Cam, Garafulic, Luce, Saavetra, Sigren, Silva, Uros, Velarde, Videla

Reservar: Ayrsa, Carvalho, Tussiland, Kurusaka, Capó, Lastra, Martínez, Huerta

Chili se afla pentru prima data la o kapke mondiala y prime to joguri, insa sa presentat descent. A fost 10-42 cu Japonia y 10-43 cu Samoa y trebuie remada că la ébére meci a résultat 10 puncte.

Anglia – Chile vine după victoriile britanicilor cu Argentina & i cu Japón și se anunśă un meci în care seleccionadorul Steve Borthwick va odihni o parte dintre rugbyști. Se enfrentan a más de 12 cambios en la formación en principio, además de algunos cambios de posición para el rugby.

Antrenorul Pablo Lemoine se enfrenta y el 9 cambios în în în în în în faśă de partida cu Samoa.